kategoria: Na Sygnale
20 wrzesień 2023

Myśleli, że pożyczają pieniądze znajomej, stracili 2000 złotych

Cyberprzestępcy, aby wyłudzić pieniądze, często wykorzystują popularne portale społecznościowe oraz komunikatory. Włamując się na konta społecznościowe, podszywają się pod ich właścicieli i wysyłają znajomym wiadomości z prośbą o kody BLIK. Ofiarami oszustów znowu padli mieszkańcy powiatu monieckiego. Łącznie stracili blisko 2000 złotych.
REKLAMA

Wczoraj do monieckich policjantów zgłosiła się 48-letnia mieszkanka powiatu monieckiego i poinformowała, że ktoś włamał się na jej konto na popularnym portalu społecznościowym. Następnie, podszywając się pod nią, wysłał do znajomych informację o tym, że potrzebuje pieniędzy i prosi o kod BLIK. Jak okazało się, kilka osób zareagowało na tę prośbę i przekazało kody BLIK. W ten sposób dwie osoby straciły łącznie blisko 2000 złotych.

Przestrzegamy: jeśli otrzymujesz prośbę o pożyczkę, nie działaj pochopnie. Sprawdź najpierw czy osoba, która do Ciebie pisze, rzeczywiście potrzebuje pomocy. Pamiętaj również o prawidłowym zabezpieczeniu swoich danych osobowych, loginów i haseł do serwisów społecznościowych.

pogoda Mońki

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mońkach